Tydzień kariery

Nasze Gimnazjum w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który trwał w dniach 19-25 października tego roku, zorganizowało dużo dobrego min:

- warsztaty dla klas 2 i 3

- konkursy o tematyce zawodowej

- uczestnictwo w multimedialnym konkursie o tematyce zawodowej

Warsztaty dla klas 2, w których zespół SzOk’u miał okazje uczestniczyć były bardzo rozwijające.

Odwiedził bowiem naszą szkołę Pan Dawid Torbacki – Psycholog z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Podczas wizyty przeprowadził wykład na temat „Dokąd idę? Ustalenie celów, pewność siebie i zarządzanie stresem”. Podczas trwania tego przedsięwzięcia mieliśmy możliwość zadawania pytań, dowiadywania się o rzeczy które nas intrygowały oraz poznawanie technik anty stresowych. Po zakończeniu każdy miał możliwość rozmowy z Panem Torbackim, który bardzo chętnie wdawał się z nami w przeróżne konwersacje. Nasz wykładowca poruszył bardzo ważny temat a mianowicie chodzi o STRES.  Dowiedzieliśmy się bowiem co go powoduje, jakie są jego stopnie oraz jak możemy jemu zapobiegać oraz z nim walczyć. Dużemu gronu osób dało to do myślenia, oraz pomogło.

W konkursie Multimedialnym Wiedzy o Zawodach „Mój wymarzony zawód”, który został zorganizowany przez Gimnazjum nr 1 w Boguszowie-Gorcach, wzięło udział kilkoro uczniów z naszej szkoły. Z czego 2 uplasowało się na 1 i 2 miejscu, a byli to Jakub Kowalik z klasy 1 i Mateusz Błażejak z klasy 3, oprócz  tego wyróżnienie otrzymał uczeń klasy 3 Krzysztof Szpadel.

W ramach tygodnia zawodowego, w  czwartek każda z klas miała za zadanie przebrać się za wylosowany zawód, po naszej szkole chodzili sami lekarze, kucharze, wojskowi, kominiarze, robotnicy oraz biznesmeni. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami świetnie się bawili i cieszyli z naszego zaangażowania w ową akcje.

Comments are closed.