Koło modelarsko-szybowcowe

 

Lotniczy Klub działający w Publicznym Gimnazjum w Szczawnie – Zdroju powstał w 2010r.
Została przyjęta nazwa Klubu o brzmieniu: KLUB LOTNICZY im. DYWIZJONÓW POLSKICH – Publiczne Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju.
Klub jest zarejestrowany w Aeroklubie Ziemi Wałbrzyskiej i tym samym jest członkiem Polskiego Związku Sportów Lotniczych na mocy posiadanej licencji Klubu Sportowego jaki posiada Aeroklub. Zajęcia odbywają się trzy razy w tygodniu: wtorki – czwartki oraz piątki.
Uczestniczymy w zawodach modelarskich i pokazach w zakresach możliwości finansowych.
W tym roku w maju uczestniczyliśmy w zawodach modelarskich – „MŁODZI MODELARZE NA START” w Jeżowie Sudeckim zajmując w klasie szybowców F1-H trzy pierwsze miejsca.
Zajęcia techniczne w Muzeum Modelarstwa i Lotnictwa

W ramach przedmiotu technika chłopcy z klas pierwszych biorą udział w zajęciach organizowanych w Muzeum Modelarstwa i Lotnictwa prowadzonych przez Pana Jerzego Siatkowskiego. Uczniowie poznają tam historię lotnictwa i modelarstwa. Rozwijają swoje zainteresowania i umiejętności manualne składając modele samolotów jak również uczą się technik zdalnego sterowania modelami.
Wszyscy zainteresowani i chcący zgłębiać swoją wiedzę i umiejętności mogą dodatkowo uczestniczyć do Klubu Dywizjonów Polskich działającym przy Muzeum Modelarstwa i Lotnictwa w Szczawnie –Zdroju.

Zajęcia prowadzi instruktor Jerzy Siatkowski, pilot samolotowy i szybowcowy, związany z działalnością Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej
 

Serdecznie Zapraszamy!!!