DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W GIMNAZJUM

Jak corocznie młodzież naszej szkoły kultywowała obchody Święta Niepodległości. W tym roku szkolnym klasa II a piastowała honorowy patronat nad tym świętem. 10 listopada uczciliśmy pamięć o tych , którzy odeszli. Przedstawiono w kalendarycznym skrócie historię narodu polskiego od czasów zaborów – po I wojnę światową. Uczniowie deklamowali wiersze C.K. Norwida, śpiewali utwory patriotyczne. Apel zakończono Rotą oraz przesłaniem dla potomnych:                                                                                                                                                                             „Pamiętajcie – po wszystkie czasy, w całym kraju!                                                                   Pamiętajcie o tych, co już powrotu nie mają!
Ludzie – dopóki serce jeszcze żywe!
Zapamiętajcie, za jaką cenę zdobyto szczęśliwość!”.