Ceramik – zajęcia z chemii

W styczniu 2014 roku uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum pod opieką pani H. Trochimiak wzięli udział w ciekawych zajęciach z chemii w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie.

Uczniowie pod asystą starszych kolegów szkoły mogli w trakcie trzech różnych zajęć wykonać w prawdziwym laboratorium wiele ciekawych doświadczeń z zakresu chemii nieorganicznej i organicznej. Dużą frajdą była możliwość samodzielnego przeprowadzania doświadczeń obowiązkowych w gimnazjum. Uczniowie doskonalili umiejętność zapisywanie obserwacji i wyciągania wniosków z doświadczeń. Utrwalili też przeliczanie stężeń procentowych roztworów i przygotowywali roztwory o określonym stężeniu. Zetknięcie się z chemią na żywo wzbudziło większe zainteresowanie przedmiotem i może pozwoli podjąć odpowiednią decyzję co do wyboru szkoły średniej.