Zespół ratowniczy

W Publicznym Gimnazjum w Szczanie Zdroju działa Zespół Ratowniczy. Należy do niego młodzież ze wszystkich klas, najliczniejszą grupę stanowią uczniowie z klasy I b.

Spotkania odbywają się w czwartki od godziny 14:30, prowadzone są przez nauczycielkę przedmiotu „edukacja dla bezpieczeństwa” – panią Marię Muszyńską, ale we współpracy z innymi nauczycielami (np.: wychowania fizycznego, techniki, technika BHP) oraz zaproszoną, wykwalifikowaną kadrą instruktorską (np.: ratownicy GOPR-u, WOPR-u, policją, strażą pożarną).

Młodzież zapoznaje się z zasadami bezpieczeństwa w drodze, szkole, górach,                   w wodzie, poznaje również tajniki pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach            i odbywa ćwiczenia praktyczne.

Serdecznie zapraszamy uczniów gimnazjum do współpracy i skorzystania z zajęć w ramach Zespołu Ratowniczego.