Twoje życie to Twoje decyzje

Dnia 7 grudnia, uczniowie mieli przyjemność uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez Panią Magdalenę Szer z Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” w Krakowie. Pani Magdalena jest trenerką-pedagogiem, która bardzo  dobrze dogaduje się z młodzieżą. Zajęcia-warsztaty nosiły tytuł „TWOJE ŻYCIE TO TWOJE DECYZJE” profilaktyka uzależnień (alkohol, narkotyki, dopalacze). Każda z klas miała okazje spędzenia 2godzin lekcyjnych, podczas których mieliśmy możliwość rozmowy, dyskusji oraz słuchania tego co ma nam do przekazania nasz gość. Dowiedzieliśmy się wiele rzeczy, poznaliśmy różnice między narkotykami a dopalaczami, zarazem uzyskaliśmy nową wiedzę na tematy związane z konsekwencjami jak i skutkami zażywania substancji psychoaktywnych. Przeprowadziliśmy ankiety, które pokazały jak małą wiedzę mamy o dopalaczach, i jak się mylimy w myśleniu o nich. Wielu z nas do owego spotkania podchodziło z dużym dystansem, jednakże podczas trwania cały dystans malał i zastąpiło to zaintrygowanie przekazywanymi w niekonwencjonalny sposób informacjami. Jest to kolejne w tym roku szkolnym spotkanie, na którym mamy okazję poszerzyć swoją wiedzę na tematy z którymi spotykamy się na co dzień.

 Dzięki  zajęciom tego rodzaju nasza wiedza poszerza się i rozwija, dzięki takim akcjom jesteśmy bardziej świadomi tego co dzieje się na około nas.

Comments are closed.