Konkurs czytelniczy

„ Książki są najlepszym przyjacielem człowieka, ponieważ czytamy je tylko wtedy, kiedy mamy na to ochotę, a one milczą, kiedy myślimy o czymś innym. Zawsze dają i nigdy o nic nie proszą.”

( Baron von Munchhausen )

W  dniu 02 listopada 2015 r. odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem:   „ Polecam Ci tę książkę”Konkurs miał na celu rozwijać zainteresowania czytelnicze młodzieży. Jury oceniało interpretację fragmentu tekstu według następujących kryteriów: właściwy dobór utworu, modulacja głosowa tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny.  W konkursie udział  wzięło 12 uczniów. Prezentowano utwory zarówno z klasyki jak i literatury młodzieżowej.  Mistrzem pięknego czytania została uczennica klasy II a – Nela Łagowska. Przyznano również dwa wyróżnienia dla uczniów klasy III a – Oskara Sasina i Mateusza Mikuły.  Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!