Wycieczka zawodoznawcza

21 stycznia grupa młodzieży z naszego  SZOK-u pod opieką pani pedagog, wybrała się do Hotelu Maria Helena w Szczawnie-Zdroju. Celem wyjścia było bliższe zapoznanie się z zawodem kucharza, hotelarza, barmana oraz kelnera. Pan Łukasz oprowadził uczniów po nieznanych ścieżkach przygotowywania gorących napoi. Pokazał jak robi się kawę od latte po macchiato! Oczywiście, uczniowie mogli później sami sprawdzić się w tej dziedzinie i samodzielnie przygotować kawę. Pod okiem pań kucharek przygotowali pyszne naleśniki z owocami i jogurtem. Była okazja również zobaczyć jak mistrz w tym fachu przygotowuje kolorowe drinki!W tureckiej kuchni uczniowie patrzyli jak przygotowuje się specjalny, turecki chleb. Pani Agata oprowadziła po pokojach  hotelowych. Można się było bliżej z nimi zapoznać oraz zobaczyć ich wystrój i wnętrze.

Serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom Hotelu Maria Helena w Szczawnie-Zdroju za wszelkie wskazówki dotyczące swoich profesji.

Każdy bawił się znakomicie.