PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

My uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczawnie – Zdroju będziemy dbać o honor szkoły, godnie reprezentować jej imię na zewnątrz – tymi słowami pierwszoklasiści rozpoczęli tekst ślubowania. 24 września w pięknej scenerii Książańskiego Parku Krajobrazowego w Stadninie Ogierów w Książu odbyło się pasowanie na gimnazjalistę. Tradycją lat ubiegłych każdy z uczestników zasiadał na siodle, a Pani Dyrektor mieczem i pasem przyjmowała uczniów do grona społeczności szkolnej. Całej imprezie towarzyszyło zwiedzanie stadniny i  przejażdżka bryczką. Uwieńczeniem uroczystości było wspólne ognisko połączone z  pieczeniem kiełbasek. Mamy nadzieję, że słowa ślubowania głęboko zapadną w serca nowo upieczonych gimnazjalistów i będą przez nich wprowadzane w życie!