Sprawozdanie z udziału młodzieży w XVI Dolnośląskim Festiwalu Nauki

Dnia 23 października 2013 roku, 18 uczniów Publicznego Gimnazjum w Szczawnie – Zdroju wzięło udział w zajęciach i wykładach zorganizowanych w ramach XVI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Festiwal odbywał się pod hasłem „ Nauka obywatelem Europy”.

Uczniowie pod okiem pani H. Trochimiak i E. Suchańskiej uczestniczyli w zajęciach:

• Nanokosmos- wykład prof. dr hab. inż. Jacek Młochowski
  • Czy cukier jest słodki? Rola węglowodanów i cząsteczek im podobnych w organizmach żywych – dr hab. Piotr Młynarz
  • Drogi i bezdroża układu okresowego – prof. dr. hab. Maria Cieślak – Golonka
  • Mądre i odważne a niedoceniane czyli słów kilka o kobietach w nauce i nie tylko – mgr inż. Małgorzata Labuda

Zajęcia odbywały się na Wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej.

Uczniowie poznali Wydział Chemiczny i poszerzyli wiedzę chemiczną dzięki ciekawym wykładom i zajęciom warsztatowym.

Zajęcia w ramach FESTIWALU NAUKI cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów.