Dzień Praw Człowieka

 Od 5 do 9 grudnia 2016 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dni Praw Człowieka. Uczniowie poszczególnych klas przygotowali plakaty przedstawiające prawa przysługujące każdemu człowiekowi. Wszystkie klasy zapoznały się  z zapisami Konwencji Praw Człowieka. W piątek 9 grudnia odbyła się akademia z okazji Obchodów Dnia Praw Człowieka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski naszego gimnazjum. Uczniowie omówili wyniki ankiety przeprowadzonej w listopadzie dotyczącej znajomości praw człowieka i subiektywnej oceny ich przestrzegania we współczesnym świecie. Samorząd Uczniowski przygotował prezentację multimedialną w celu utrwalenia wiadomości na temat praw człowieka. Zachęcającą także do refleksji – wszyscy korzystamy ale też jesteśmy odpowiedzialni, za ochronę tych praw. Samorząd przygotował również inscenizacje składającą się na kilka obrazów – m.in. tragedię wojny, klęskę głodu w Afryce. Pokazującą jak cennym skarbem są prawa człowieka i co wynika z ich deptania. Nasz szkolny chór zaśpiewał piosenkę o trudnej ale potrzebnej drodze mądrej „TOLERANCJI” Stanisława Soyki i zachętę do dbania o nasze prawa „KOCHAM WOLNOŚĆ” Chłopców z Placu Broni.

 

Comments are closed.