FINAŁ PROGRAMU EKONOMICZNEGO

15 czerwca 2016 r. w siedzibie Banku PKO BP w Szczawnie-Zdroju odbyło się podsumowanie programu ekonomicznego „Moje pierwsze konto bankowe”, w którym uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum  w roku szkolnym 2015/2016. Celem projektu było: rozwijanie zainteresowań matematyczno-ekonomiczn gimnazjalistów, promowanie edukacji ekonomicznej, doskonalenie umiejętności stosowania zintegrowanej wiedzy w praktyce, kształtowanie podstaw przedsiębiorczości. W ramach programu uczniowie uczestniczyli w dodatkowych  zajęciach z przedsiębiorczości i ekonomii prowadzonych przez dyrektora banku. W czasie spotkań  uczestnicy poznali podstawowe pojęcia i narzędzia ekonomiczne,  które w założeniu umożliwią im lepszy start w dorosłe życie. W dalszej części  uczniowie wykorzystywali zdobytą wiedzę w praktyce przygotowując pracę konkursową przedstawiającą oferty banków. Podsumowaniem wszystkich działań  była prezentacja najlepszych projektów oraz wyłonienie najlepszych uczniów w konkursie wiedzy ekonomicznej.

WYNIKI KONKURSÓW PROGRAMU EKONOMICZNEGO

Prezentacja „Moje pierwsze konto”
- Natalia Rudzka I a
- Dawid Rudzki I a
2 miejsce
- Jakub Krzpiet I a
3 miejsce
- Emilia Burek I a
- Marta Witkowska I a
- Kamila Psonak I a
Konkurs Wiedzy Ekonomicznej
- Dominika Serbeńska I b
- Damian Ryl II b
- Mateusz Stachowski I a
- Jakub Krzpiet I a
- Szymon Szymański I a
- Jakub Dygal I a
- Jakub Kogut I b
Konkurs ćwiczeniowy „Jak działa bank?”
- Dominika Serbeńska I b