Konkurs pierwszej pomocy przedmedycznej

Młodzież z Publicznego Gimnazjum w Szczawnie Zdroju rozpoczęła Dni Szczawna-Zdroju (03.06.2016r.) szkolnym Konkursem Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, który odbył się w nowo wybudowanej szczawieńskiej hali sportowej.
W konkursie startowały trzy zespoły (20 uczniów z klas trzecich). Wszyscy byli super przygotowani przez organizatorkę konkursu – panią Marię Muszyńską (nauczycielkę – edukacji dla bezpieczeństwa), dlatego też – nie było trzeciego miejsca (dwa I i jedno II dla zespołów). Przewodniczącymi zespołów byli: Natalia Jeruzalska (klasa III A), Dominik Zawolski (klasa III B) i Krzysztof Szpadel (klasa III b).
Wszyscy wspaniale się bawili.
Uczniowie z Publicznego Gimnazjum w Szczawnie Zdroju doskonale potrafią wykonać RKO (resuscytację krążeniowo – oddechową).