T@lenty Informatyczne 2016

W dniu 25 maja 2016 r. odbyła się kolejna edycja „T@lentów Informatycznych” dla uczniów klas gimnazjalnych z regionu Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Uczniowie w pierwszym etapie rozwiązywali test wyboru z zagadnień szeroko rozumianej informatyki. Dziesięciu uczniów z najlepszymi wynikami przeszło do finału, gdzie mogli się wykazać swoimi umiejętnościami praktycznymi – przed komputerem. Zadania z części praktycznej obejmowały zagadnienia z zaawansowanej obsługi pakietu biurowego (edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego, prezentacji multimedialnej).

Wśród dzięsięciu  finalistów znaleźli się trzech uczniowie naszego gimnazjum: Damian Zawolski z klasy IIIb, Oskar Sasin oraz Michał Chmiel z klasy IIIa. Uczniowie otrzymali dyplomy oraz  roczne prenumeraty na czasopismo komputerowe „Komputer Świat” . Gratulujemy!