„Kangur Matematyczny”

Dnia 17 marca 2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res. Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut.

Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych (liceów, techników i zasadniczych szkół zawodowych).

W powiecie wałbrzyskim w konkursie Kangur wzięło udział 1293 uczestników. Szkół :33
W tym nagród głównych: 0
W tym laureaci: 0
Z wynikiem bdb: 14
Wszystkich wyróżnień: 149

Wśród 14 uczniów z powiatu z wynikiem bardzo dobrym znalazł się nasz uczeń Damian Zawolski z klasy III b ( w nagrodę otrzymał bon do Media Expert), a wśród 149 uczniów z wyróżnieniem znalazła się uczennica klasy I b Kinga Szczepanek.

Laureatom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.