Sukcesy lekkoatletów

Z  medalami wracają nasi uczniowie , startujący na dolnośląskich imprezach lekkoatletycznych.     W zawodach  otwarcia  sezonu , w Zgorzelcu  pchnięcie kulą wygrała   P. Chmielewska , a O. Czaban była druga . J. Bryłka stanęła na drugim stopniu podium w skoku wzwyż.

Tydzień później 16 maja , na Wrocławskiej  Olimpiadzie Młodzieży srebrnym medalistą został skoczek w dal D. Dauksza i J. Bryłka  skacząca  wzwyż .

Z  Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w Bogatyni przywieźliśmy dwa krążki : brązowy zdobyła O. Głód  w biegu na 300 m.p.pł.  i złoty J. Bryłka . Skacząc rekordowo wzwyż 166 cm. zakwalifikowała się  już na Ogólnopolską Olimpiadę     Młodzieży w  Łodzi . Paulińska M. była piąta w rzucie dyskiem. Młodzicy ze swych mistrzostw we Wrocławiu wrócili ze złotym medalem O. Czaban  w rzucie dyskiem, czwartym miejscem  w biegu na 300 m.p.pł.  i piątym w dal D. Daukszy. W biegu na 110 i 300 m. p pł. D.Hajdasz był piąty. Teraz zostały tylko Mistrzostwa  Szczawna  w których startuje liczna grupa uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum , potem wakacje . Myślę, że swoją postawą pokazaliśmy ,że zasługujemy  na „orlika lekkoatletycznego”, którego nam  przyznano .

Comments are closed.