Sukces w Kangurze Matematycznym

Dnia 19 marca 2015 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. Konkurs jest organizowany dla zwiększenia motywacji uczniów w poznawaniu tajników wiedzy matematycznej. Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O’Hallorana.

W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

W konkursie Kangur w powiecie wałbrzyskim wzięło udział 1345 uczestników, szkół 35. Nasi uczniowie w tym konkursie osiągnęli wyniki:

• Damian Zawolski kl. II b – wynik bardzo dobry ( 14 uczniów w powiecie osiągnęło ten wynik z 1345)
  • Sebastian Lewandrowski kl. II b – wyróżnienie (146 uczniów w powiecie osiągnęło ten wynik z 1345)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.