<-

Wróć do: Biblioteka szkolna

Najbliższymi pomocnikami bibliotekarza szkolnego jest grupa uczniów zwanych zazwyczaj mianem „aktywu bibliotecznego”. Jego członkami są czytelnicy zaprzyjaźnieni z bibliotekarzem, zainteresowani literaturą, czytelnictwem, uczestniczący w pracach biblioteki, chętnie przebywający w czasie wolnym w bibliotece.
W skład aktywu wchodzą uczniowie bez względu na osiągane wyniki w nauce. Najlepiej żeby zespół liczył od czterech do ośmiu uczniów, pracujących w różnych porach pracy biblioteki. Aktyw zrzesza uczniów z różnych klas, co niekiedy stwarza problemy organizacyjne , ale też umożliwia integrację uczniów poprzez wspólne działanie.

W bibliotece szkolnej prężnie działa Aktyw Biblioteczny, który przygotowuje prezentacje książek, głównie dla młodzieży. Cieszą się one dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Biblioteka została zaopatrzona w tym roku szkolnym w 65 nowych książek.

Do zadań aktywu bibliotecznego należy:
- Poznawanie źródeł informacji o książkach,
- Rozwijanie własnych zainteresowań, poprzez pogłębianie swej wiedzy na dany temat,
- Rozwijanie umiejętności poszukiwania wiadomości w różnych źródłach informacji,
- Wykonywanie prostych prac biblioteczno-technicznych:
- Segregowanie i układanie czasopism na regałach w czytelni
- Porządkowanie książek na regałach
- Dokonywanie drobnych napraw książek
- Pomoc kolegom w doborze książek,
- Pomoc w wykonywaniu ściennych gazetek bibliotecznych,
- Zachowanie właściwej postawy czytelnika biblioteki szkolnej,
- Promowanie czytelnictwa i działalności biblioteki szkolnej

Członkowie aktywu:

Aktyw Biblioteczny

1. Paulina Furgał IIb
2. Katarzyna Gulbicka IIIa
3. Justyna Płóciennik IIIb
4. Aleksandra Kaczkowska IIIa
5. Agnieszka Talerzowska IIIa
6. Jessica Wawrowska IIIa

Aktyw Biblioteczny chętnie uczestniczy we wszystkich pracach na rzecz biblioteki i szkoły. Konkursach plastycznych, literackich, wycieczkach do muzeum.
Przypominamy o terminach spotkań z rodzicami:

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI ROK SZKOLNY 2012/2013

10.09.2012 r. (poniedziałek) - I a godz. 16:00 pozostałe klasy godz. 16:30