Szkolny konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Dnia 23 maja 3013 r. odbyła się kolejna edycja konkursu krajoznawczego, podczas którego uczniowie mogli zaprezentować swoją wiedzę z dziedziny geografii, historii, kultury, gospodarki i polityki krajów niemieckiego obszaru językowego. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z różnych klas, a zwyciężyła Justyna Płóciennik z klasy III b. Gratulujemy!

Warszawa!

W dniach 7,8,9 czerwca 2013. uczniowie naszej szkoły pojechali na wycieczkę do Warszawy. Była to nagroda dla najaktywniejszych i najbardziej zaangażowanych uczniów biorących udział w projekcie „Patrz w przyszłość, zainwestuj w siebie”. Główną atrakcją były zajęcia w Centrum Nauki Kopernik oraz Planetarium. Poza tym zwiedziliśmy Łazienki Warszawskie, Stare Miasto i Wilanów.Największą radość sprawił jednak pobyt na Stadionie Narodowym, gdzie uczniowie mogli uczestniczyć w pracach zespołowych i zwiedzać stadion.

Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce

W dniu 19.05.2013. w Zgorzelcu, odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska w lekkiej atletyce.W zawodach brało udział osiem osób z naszej szkoły.Wypadli bardzo dobrze w rywalizacji z zawodnikami innych klubów naszego okręgu.Przywieżliśmy trzy medale;srebrny w rzucie dyskiem Martyna Paulińska i brązowe Iwona Baran w skoku w dal oraz Justyna Bryłka w skoku wzwyż.Pozostali Patrycja Wyrzyńska,Dominik Cieślewicz,Oskar Winiarski, Gracjan Honisz i Dawid Nielubiak zajęli miejsca w ścisłych finałach.Gratulacje.

Wycieczka na lotnisko

Dnia 16.05.13r. uczniowie z klubu modelarskiego odwiedzili lotnisko we Wrocławiu, gdzie mogli zapoznać się z procedurami związanymi z odprawą pasażerską. Ponadto dowiedzieli się również, jak wygląda praca dyżurnego ruchu, jak dba się o bezpieczeństwo pasażerów i całego lotniska. Odwiedzili również Dom Kosmonauty- tzw. „ Orle Gniazdo”, gdzie dowiedzieli się o lotach kosmicznych, kosmonautach, a także mieli okazję polatać na F-16, na symulatorze. Wycieczka była bardzo przyjemna i pouczająca.

Szklarska Poręba

Uczniowie kl I B w nagrodę za najlepszą frekwencję dzięki panu Burmistrzowi wyjechała na wycieczkę do Szklarskiej Poręby. Atrakcją pobytu był malowniczo położony Wąwóz Szklarki, Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie uczniowie zapoznali się z bogactwem przyrodniczym Karkonoszy. Ponadto popływali w basenie Hotelu Gołębiowski, sprawdzili swoją wytrzymałość w parku linowym. Wycieczka sprawiła wszystkim wiele radości i satysfakcji.

Zielona Szkoła 2013

Młodzież naszego gimnazjum w tym roku, w ramach Zielonej Szkoły, odwiedziła Ustkę. Wyjazd rozpoczął się 5 maja a zakończył 11 maja 2013r. Pogoda dopisała, dobre humory cały czas towarzyszyły wszystkim. Odwiedziliśmy Trójmiasto, a w tym: Stare Miasto w Gdańsku, Molo w Sopocie, Wybrzeże Kościuszkowskie w Gdyni, przy którym cumowały: niszczyciel „Błyskawica”, żaglowiec „Dar Pomorza”. Już teraz z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczny wyjazd, mamy nadzieję, że będzie tak udany jak ten do Ustki.

Explora Park

Uczniowie naszego gimnazjum już po raz kolejny i ostatni odwiedzili ExploraPark w Wałbrzychu. Bardzo chętnie brali udział w warsztatach, nauczyli się wielu ciekawych rzeczy. Brali udział w konkursach zdobywając interesujące nagrody. Niektórzy wygrali bilety wstępu do ExploraParku i wybierają się tam kolejny raz. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Wizyta w domu małego dziecka

23 lutego odwiedziłyśmy podopiecznych Domu Małego Dziecka. Podczas wspólnej zabawy, poznałyśmy się z dziećmi i ich potrzebami oraz obowiązkami związanymi z opieką nad małymi dziećmi. Tradycja naszej szkoły jest współpraca z tym ośrodkiem.

Dzień Bezpiecznego Internetu

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu Publiczne Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju zorganizowało już po raz trzeci 4 marca 2013 r konferencję dla młodzieży szkół gimnazjalnych i podstawowych pod hasłem „Moje pr@wa i oboWWWiązki”.

Patronat honorowy objął Burmistrz Szczawna-Zdroju Tadeusz Wlaźlak.

Zostały zorganizowane następujące konkursy:

- konkurs plastyczny dla klas I – III Szkoły Podstawowej pod hasłem: ”Moje prawa i oboWWWiązki”.
- konkurs grafiki komputerowej na plakat promujący bezpieczeństwo w sieci pod hasłem: „Moje prawa i oboWWWiązki”.
- oraz konkurs literacki w formie opowiadania pod tytułem: „ Wprowadzam dziadków w świat komputera”.

W konferencji udział wzięli:
- Przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, pracownicy Wydziału Prewencji – pani podkomisarz Aneta Sosnowska oraz pan podkomisarz Mieczysław Laprus
- Przedstawiciele Portalu Funtasto.com - pani Katarzyna Nawrocka , pan Alan Brygman i pan Bogdan Lasota

Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce

28 lutego 2013 roku nasza szkoła brała udział w finałach Mistrzostw Szkół Wałbrzyskich w Lekkiej Atletyce, gdzie po zaciętej rywalizacji zajęliśmy zaszczytne trzecie miejsce. Gratulacje. Dnia 16 lutego odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska kategorii młodzików, w Lekkiej Atletyce, w których startowało dziesięć osób z Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju. Nasza reprezentacja spisała się rewelacyjnie, zajmując czołowe pozycje finałowe, nie ustępując poziomem sportowym zawodnikom innych miast Dolnego Śląska.

ZAPROSZENIE DO PROJEKTU AKADEMIA ROZWOJU AKTYWNOŚCI EDUKACYJNEJBiuro Rozwoju Aktywności Społecznej Robert Jaworski
zaprasza
nauczycieli, rodziców i młodzież
do udziału w projekcie pn. „Akademia Rozwoju Aktywności Edukacyjnej
w gminie Szczawno Zdrój”.


W ramach projektu dla nauczycieli i rodziców oferujemy:
- trening zachowań asertywnych w formie wyjazdu 3-dniowego,
- warsztaty z zakresu komunikacji – 3 spotkania po 4 godziny,
- coaching obejmujący 2 godziny konsultacji wychowawczych.

Młodzież zapraszamy na warsztaty dotyczące komunikacji i liderstwa – 6 spotkań po 5 godzin.

Ponadto zostanie zorganizowany wspólny jednodniowy warsztat.

Spotkania będą się odbywały w okresie od lutego do czerwca 2013 r.

Uczestnicy będą mieli możliwość nabycia i rozwinięcia swoich umiejętności i postaw w obszarach asertywności, komunikacji, pracy w zespole, budowania relacji. Udział w projekcie jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona. Zapewniamy materiały szkoleniowe i poczęstunek.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, działanie 9.5 – Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

Dodatkowych informacji udziela kierowniczka projektu – Agnieszka Musiał,

numer telefonu: 531 758 965
email: agnieszka.musial@bras-edukacja.pl

KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKÓW OBCYCH

17 stycznia odbyła się druga edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego z Języków Obcych, w którym wzięli udział uczniowie klas I-III naszej szkoły. Recytowano wiersze poetów angielskich i niemieckich. Ocenie podlegał nie tylko stopień opanowania tekstu, właściwy akcent i intonacja, lecz także dykcja, donośność głosu, modulacja, tempo mówienia, umiejętność gospodarowania oddechem i ogólne wrażenie artystyczne. Decyzją jury zwyciężyli: Patryk Witkowski w kategorii język angielski oraz Nikola Marczak w kategorii język niemiecki. Szczególne wyróżnienie przyznano Paulinie Minkiewicz, która recytowała wiersze w obu językach. Zwycięzcom gratulujemy!

Finał akcji Góra Grosza

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, trzynastej edycji akcji „Góra Grosza”. Cieszymy się, że mogliśmy zaangażować się w zbiórkę nawet najdrobniejszych monet i wesprzeć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie istotna pomoc młodym ludziom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

W tym roku zebraliśmy 369,48 zł. Najwyższą kwotę zebrała klasa IIb – 162,68 zł. (to jest 6,78 zł na ucznia).

Występ w Teatrze Zdrojowym

W styczniu na deskach Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju młodzież Koła Dramatycznego po raz kolejny zaprezentowała swoje umiejętności. Tym razem pokazano uwspółcześnioną wersję jasełek. Oprawę muzyczną przygotowały dzieci z: miejskiego Przedszkola, Miejskiej Szkoły Podstawowej oraz zespół wokalny Publicznego Gimnazjum.

LodowiskoW dniu 22 grudnia 28 uczniów pod opieką p. Urszuli Jaroni i p. Wojciecha Węcławowicz wybrało się na wycieczkę na lodowisko do Świdnicy by doskonalić technikę jazdy na łyżwach. Radziliśmy sobie świetnie, choć niektórzy mieli na nogach łyżwy po raz pierwszy, dlatego w czasie jazdy zdarzyło się kilka niegroźnych upadków. Pomimo tego wszyscy dobrze się bawili i pewnie za jakiś czas znów odwiedzimy lodowisko.

Życzenia noworoczneChcielibyśmy złożyć wam najserdeczniejsze życzenia noworoczne, abyście w tę cudowną noc zapomnieli o swoich troskach i przykrościach, aby wszystkie złe chwile zapamiętane przez was poszły w zapomnienie, a te dobre przeistoczyły się w cudowne wspomnienia w nadchodzącym nowym roku 2013.

Czytamy "Pana Tadeusza" Adama Mickiewicza


W dniach 14 i 21 listopada odbył się pierwszy i drugi etap konkursu przedmiotowego "Czytamy Pana Tadeusza Adama Mickiewicza".
W pierwszym etapie brali udział uczniowie klas: IIIa i IIIb

Do drugiego etapu zakwalifikowali się:
Filip Brzeziński IIIa
Iga Owsikowska IIIa
Michał Pałczyński IIIa
Kamil Lepianka IIIb
Paulina Minkiewicz IIIb
Justyna Płóciennik IIIb

1 miejsce zdobyły:
Iga Owsikowska IIIa i Paulina Minkiewicz IIIB

Explora Park


W listopadzie 2012 r. odbyły się trzy wyjazdy do ExploraPark w Wałbrzychu w ramach projektu „Patrz w przyszłość – zainwestuj w siebie. Głównym celem tych zajęć jest stworzenie młodzieży warunków do interaktywnej nauki. Mają one przyczyniać się do tego, by młodym ludziom ułatwić zrozumienie świata i pokazać, że nauka i technika są integralną częścią codzienności. ExploraPark to naukowe centrum licznych aktywności - zarówno praktycznych, jak i intelektualnych. Tutaj każdy może badać, dociekać, poszukiwać, odkrywać. Uczniowie chętnie biorą udział w tych zajęciach i nie mogą doczekać się kolejnych wyjazdów.

Dzień Życzliwości 2012


Życzliwość to uśmiech, ciepłe spojrzenie, kilka drobnych słów, niewymuszona grzeczność. Jak być życzliwym? Wystarczy kierować się zasadą: traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany. 21 listopada 2012r klasa IIb zorganizowała w naszej szkole Dzień Życzliwości.

W ramach tego dnia zostały ogłoszone konkursy:
• plastyczny – na projekt ORDERU ŻYCZLIWOŚCI
I miejsce –Justyna Płóciennik
II miejsce – Dawid Nielubiak
III miejsce – Mateusz Trędowski
• na wystój klas
I miejsce – kl.IIb
II miejsce – kl.IIa i IIIb
III miejsce – Ia i Ib
• na osobę najbardziej życzliwą w szkole – wygrała Paulina Haniszewska
Był to wspaniały dzień, gdyż w naszej szkole było wiele radości i życzliwości, uczynności, uprzejmości i wyrozumiałości.

Obchody 11 listopada
"Nim kurz zawieje w polu znaki, zasypie wiatr ból i żal śpiewajmy pamięć o tych chłopakach, śpiewajmy pamięć o tych dniach"


- tymi słowami młodzież koła dramatycznego rozpoczęła uroczystość z okazji Dnia Niepodległości. W inscenizacji wykorzystano pokaz multimedialny dotyczący walk niepodległościowych. Pięknej akademii towarzyszył śpiew pieśni patriotycznych. Ta lekcja historii na pewno pozostanie głęboko w sercach gimnazjalistów.

Halloween w szkole

31 października uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju skupili się na tradycji anglosaskiej i urządzili obchody Halloween. Wymagało to wiele pracy. Przygotowali dekoracje: dynio-worek pełen liści, lampiony i girlandy. Wykazali się niesamowitą pomysłowością poprzebierając się i "strasząc" swoim wyglądem. W szkole pojawiły się duchy, wampiry, czarownice, trupie czaszki. Głównym symbolem święta była święcąca w środku dynia z wyszczerbionymi zębami. Wszyscy świętnie się bawili.

Udział w Festiwalu Nauki w Wałbrzychu

22 października - 10 osobowa grupa uczniów uczestniczyła w XV Dolnośląskim Festiwalu Nauki w Zespole Szkół Politechnicznych "Energetyk" w Wałbrzychu. Uczniowie wzięli udział w warsztatach: - Interaktywna matematyka - Fizyka dla małych i dużych - Chemia wokół nas - Możliwości programów graficznych - Roboty bez tajemnic Festiwal Nauki był wielką "pigułką edukacyjną" - w krótkim czasie można było wysłuchać ciekawych wykładów, brać udział w dyskusjach i zwiedzać laboratoria. Uczniowie wykazali duże zainteresowanie wszystkimi poruszanymi tematami związanymi z nauką.

Wybory 2012/2013

Dnia 9 października 2012r odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Szkolnego. Kandydowało 7 uczniów z klas II i III. W wyborach uczestniczyło 120 uczniów. Wybory były tajne, powszechne i demokratyczne.

A oto wyniki:
• przewodniczący szkoły - Patryk Jodko z klasy IIIa,
• zastępcy : Agnieszka Talerzowska z klasy IIIa , Daniel Malczewski z klasy IIb.
• członkowie: Asia Brzezińska z klasy II b, Klaudia Bryłka z klasy IIIb, Paulina Haniszewska z klasy IIa i Janek Kieras z klasy IIa

Pasowanie klas pierwszych

W dniu 28 września uczniowie klas pierwszych gimnazjum stali się pełnoprawnymi członkami naszej szkoły. Uroczystość pasowania odbyła się w Stadninie koni – Książ. Każdy z pierwszaków złożył ślubowanie przed Panią Dyrektor Dorotą Pietrucik i wychowawcami klas pierwszych – Panią Urszulą Jaroni i Panią Beatą Kurzeją. Ślubowanie odbyło się w bardzo nietypowy sposób, bowiem każdy pierwszoklasista był pasowany siedząc na koniu. Podczas uroczystości było także mnóstwo atrakcji: zwiedzanie stadniny, karmienie koni, przejażdżka powozami po Książańskim Parku Krajobrazowym, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Wszyscy bardzo dobrze się bawili. Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści dostali od Pani Dyrektor dyplomy. Pełnoprawni już gimnazjaliści podziękowali obecnym osobom za włączenie ich do społeczności uczniowskiej. Mamy nadzieję, że wszyscy zapamiętają ten dzień i życzymy wszystkim uczniom klas I powodzenia i samych sukcesów w kolejnym etapie edukacyjnym.

Wzgórze Gedymina

28.09.2012r uczniowie klas II i III naszego gimnazjum byli na wycieczce integracyjnej na Wzgórzu Gedymina w Szczawnie-Zdroju. Wycieczce towarzyszyły gry terenowe i zespołowe połączone z ogniskiem.


Festiwal Nauki

21 września uczniowie klas II i III uczestniczyli w Festiwalu Nauki we Wrocławiu, który w tym roku odbył się pod hasłem „Wspólne odkrywanie świata” . Była to wielka "pigułka edukacyjna" - w krótkim czasie uczniowie wysłuchali ciekawych wykładów, brali udział w dyskusjach z uczonymi, zwiedzali na co dzień niedostępne laboratoria i warsztaty badawcze przyrodników, lekarzy, inżynierów, humanistów i artystów.

"Kocham, lubię, szanuję, nie śmiecę"

Właśnie pod takim hasłem odbyła się 14 września 2012r tegoroczna akcja "Sprzątanie świata - Polska", którą zainaugurowano w piątek 14 września 2012r w Szczawnie-Zdroju. Jak co roku uczniowie Publicznego Gimnazjum sprzątali tereny zielone naszego miasta – lasy, parki i skwery. Mieszkańcy dostarczali nam odpady surowcowe i niebezpieczne, które być może – dzięki tej akcji – nie trafiły w nieodpowiednie miejsca.

Główne cele akcji to:
• skupienie naszej uwagi na otaczającym nas świecie,
• zdanie sobie sprawy z konsekwencji naszych nieekologicznych działań,
• rozbudzenie szacunku do przyrody,
• zachęcenie Polaków do sprzątania i do nieśmiecenia.

KONKURS PLASTYCZNY – SZKOŁA PODSTAWOWA kl.I-III
I miejsce – Ala Rychłowska kl.Ib
II miejsce – Weronika Ozga kl.IIa
III miejsce – Filip Noskowicz kl.IIa

KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ – SZKOŁA PODSTAWOWA kl.IV-VI
I miejsce – AMADEUSZ CZECHOWSKI kl.IVb
II miejsce – Natalia Bochniarz kl.VIa
III miejsce – Natalia Szostek kl.Va

KONKURS WIEDZY O INTERNECIE– SZKOŁA PODSTAWOWA kl.V-VI
I miejsce – Bartek Witkowski
II miejsce – Patryk Fiedorowicz
III miejsce – Sandra Pielaszek

KONKURS GRAFIKI KOMPUTEROWEJ – GIMNAZJUM
I miejsce – Paulina Gmyrek kl.IIa
II miejsce – Marcin Urbanowski kl.Ia
III miejsce – Jan Kieras kl.Ia

KONKURS WIEDZY O INTERNECIE – GIMNAZJUM
I miejsce – Karolina Pfeifer
II miejsce – Ola Acedańska
III miejsce – Anna Szczęsna

Żakinada

15 czerwca uczniowie naszego gimnazjum wspólnie z uczniami innych szczawieńskich placówek oświatowych rozpoczęli żakinadą obchody Dni Szczawna Zdroju. Uczniowie w kolorowym i niezwykle barwnym korowodzie pod hasłem Euro 2012 przemaszerowali przez deptak i dotarli pod Ratusz, gdzie Urszula Burek, zastępca burmistrza Szczawna Zdroju, przekazała młodzieży klucze od bram miasta.

Zielona Szkoła 2012

W dniach od 5 - 12 maja nasi uczniowie wyjechali na Zieloną Szkołę do Pogorzelicy (Ia i IB) i Darłowa (IIIb, IIa). W czasie pobytu zwiedziliśmy Zamek Książąt Pomorskich w Darłówku, Latarnię i Bazylikę Konkatedralną w Kołobrzegu oraz Muzeum Wojska Polskiego. Byliśmy również w Parku Wodnym: "Jan" w Darłówku. Podczas pobytu uczniowie bardzo chętnie przebywali nad morzem. Ogromną przyjemność sprawiały im kąpiele słoneczne, gry i zabawy ruchowe, budowanie rzeźb i budowli z piasku. Tradycją stały się codzienne spacery brzegiem morza, oglądanie zachodzącego słońca, zbieranie muszli, poszukiwanie bursztynów. Czas spędzony na Zielonej szkole upłynął szybko, ale bardzo przyjemnie. Niezapomniane wrażenia z pobytu w Pogorzelicy i Darłowie na zawsze zostaną w pamięci. Uczniowie z żalem opuszczali nadmorskie miejscowości, deklarując chęć powrotu nad morze

Wizyta w hotelu Maria

10 maja 2012 r. 9 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w warsztatach w hotelu Maria Helena w Szczawnie-Zdroju. Uczniowie poznawali tajniki zawodu baristy i szefa kuchni. Odbyli szkolenie przygotowywania różnego rodzaju kaw. Szef kuchni w hotelu Maria Helena objaśniał uczniom proces przygotowywania przystawek do dania głównego, a także o obróbce mięsa. Po teorii przyszedł czas na przygotowanie obiadu i pod czujnym okiem szefa kuchni uczniowie przygotowali kurczaka na grillu, frytki , sałatę zieloną. Przystawką była mozzerella z pomidorem. Młodzież po nakryciu stołu wspólnie spożyli posiłek i kawy, które sami przygotowali. Na zakończenie udali się do części tureckiej, gdzie nauczyli się wyrabiać ciasto drożdżowe i upiekli dla siebie tureckie chlebki, które zjedli z różnymi sosami. Więcej na stronie projektu. .

Święta Wielkanocne

Uroczystość z okazji Świąt Wielkanocnych odbyła się w naszej szkole 4 kwietnia 2012r. Celem przedstawienia było przybliżenie zwyczajów i tradycji wielkanocnych. Piękny występ uczniów był wzbogacony odpowiednim podkładem muzycznym, a na zakończenie pani Dyrektor Dorota Pietrucik złożyła życzenia świąteczne wszystkim uczniom , nauczycielom i pracownikom szkoły.

Future Events

2 kwietnia 2012r młodzież naszego gimnazjum wzięła udział w pikniku naukowym pod nazwą „Future Events – ENERGETYK magiczna szkoła z przyszłością” w Zespole Szkół Politechnicznych w Wałbrzychu. Celem imprezy jest popularyzacja nauki wśród uczniów gimnazjum i pokazanie młodzieży, że można zdobywać wiedzę w ciekawy, niekonwencjonalny sposób. Uczniowie wysłuchali interesujących wykładów, brali udział w dyskusjach, ciekawych warsztatach i pokazach przygotowanych i prowadzonych przez nauczycieli i młodzież Zespołu Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu.

Zajęcia zawodoznawcze były prowadzone w trzech grupach tematycznych:
• elektronika i telekomunikacja
• reklama i grafika
• informatyka

UCZNIOWIE W MULTICENTRUM W JAWORZE.

Dnia 27 marca 2012 roku uczniowie naszej szkoły odwiedzili nowoczesny ośrodek edukacyjny: MULTICENTRUM -Park Nauki i Zabawy w Jaworze. Młodzież wzięła udział w:

Warsztatach Ekologicznych na temat „ Odnawialne źródła energii w Europie”
Quizie na temat odnawialnych źródeł energii.

Wykazali Podczas warsztatów młodzież bawiąc się, pracując i obserwując zgłębiła wiedzę na temat odnawialnych źródeł energii i miała możliwość sprawdzić czy nauczane teorie są prawdziwe. Udział młodzieży w warsztatach pozwolił poznać się lepiej nawzajem , zintegrować podczas pracy w grupach i dostarczył uczniom wiele radości i śmiechu w czasie wykonywania zadań.

„Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!”

Dnia 27 lutego 2012r. w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju odbyła się druga konferencja szkoleniowa „Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!” zorganizowana przez Publiczne Gimnazjum w Szczawnie – Zdroju. Spotkanie to miało na celu podsumowanie podjętych przez szkołę działań i ogłoszenie wyników konkursów. Laureatami konkursów ogłoszonych w tym roku zostali:

Kliknij, aby zobaczyć wyniki

W konferencji udział wzięli następujący prelegenci:
• Panią dr Małgorzatę Sosnowską z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im.. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu
• Pana podinsp. Ryszard Piotrowski, z-ce Naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP we Wrocławiu
• Pana dr Tomasz Kurzeja z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Wałbrzychu

Sezon narciarsko-biegowy rozpoczęty ! ! !

W niedzielę po raz pierwszy wyszliśmy z nartami na szczawieńskie trasy biegowe. Już od dawna planowaliśmy to przedsięwzięcie. Do tych zmagań zmotywowały nas sukcesy naszej mistrzyni Justyny Kowalczyk oraz osoby, które tę dysplinę uprawiają z pasją już od kilkudziesięciu lat - p. Ryszard Wyszyński oraz p. Kazimierz Urbaniak. Ale tak naprawdę zielone światło zapalił nam p. Burmistrz wyposażając szkołę w sprzęt narciarski.
Trasy przygotowane są wspaniałe, co nie uchroniło nas jednak od wielu upadków. Po trudach pierwszych biegów przyjemnie było ogrzać się przy pieczonej kiełbasce.
Czas spędzony na trasach narciarskich był baardzo udany. Aura nam dopisała.
Zachęcamy wszystkich uczniów i mieszkańców miasta do uprawiania tej dyscypliny sportu. Czekamy na Was w każdą sobotę i niedzielę na wyznaczonych trasach. Mamy nadzieję, że śniegu na długo wystarczy i groźny mróz nam nie przeszkodzi.

Dyskoteka karnawałowa

Dnia 10 lutego odbyła się w naszej szkole dyskoteka karnawałowa. Uczniowie brali udział w konkursach, wybrano króla i królową balu: Davida Puchalskiego i Danielę Karpowicz. Nagrodzono również uczniów za najlepszy strój: Justynę Płóciennik, Weronikę Wawro, Sandrę Topolską i Paulinę Furgał. Wszyscy świetnie się bawili.

Sezon narciarsko-biegowy rozpoczęty ! ! !

W niedzielę po raz pierwszy wyszliśmy z nartami na szczawieńskie trasy biegowe. Już od dawna planowaliśmy to przedsięwzięcie. Do tych zmagań zmotywowały nas sukcesy naszej mistrzyni Justyny Kowalczyk oraz osoby, które tę dysplinę uprawiają z pasją już od kilkudziesięciu lat - p. Ryszard Wyszyński oraz p. Kazimierz Urbaniak. Ale tak naprawdę zielone światło zapalił nam p. Burmistrz wyposażając szkołę w sprzęt narciarski.
Trasy przygotowane są wspaniałe, co nie uchroniło nas jednak od wielu upadków. Po trudach pierwszych biegów przyjemnie było ogrzać się przy pieczonej kiełbasce.
Czas spędzony na trasach narciarskich był baardzo udany. Aura nam dopisała.
Zachęcamy wszystkich uczniów i mieszkańców miasta do uprawiania tej dyscypliny sportu. Czekamy na Was w każdą sobotę i niedzielę na wyznaczonych trasach. Mamy nadzieję, że śniegu na długo wystarczy i groźny mróz nam nie przeszkodzi. Serdeczne podziękowania należą się również dla Pana Wojciecha Węcławowicza i Pani Krystynie Pacześniak za opiekę i pomoc w trudach narciarstwa.

Warsztaty - Wizaż

20 stycznia 2012r odbyły się w naszej szkole warsztaty z wizażu i stylizacji w ramach działań zawodoznawczych dla klas III. Więcej na stronie projektu "Patrz w przyszłość - zainwestuj w siebie".

Wspólne kolędowanie

16 stycznia 2012 w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie pt.: "Wspólne kolędowanie", na które zaproszono emerytowanych nauczycieli oraz osoby samotne. Więcej na stronie projektu "Patrz w przyszłość - zainwestuj w siebie".

Boże Narodzenie


Na Święta Bożego Narodzenia oraz na nadchodzący Nowy Rok dużo radości i dobroci od ludzi, szczęścia rodzinnego oraz niosącego pokój błogosławieństwa Bożego Dzieciny życzą .... Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju

W świątecznym klimacie...

Dnia 16 grudnia 2011r. w przepięknej scenerii Teatru Zdrojowego młodzież gimnazjum wystawiła spektakl pt: „ Opowieść wigilijna według Karola Dickensa”. Młodzi aktorzy pokazali przemianę bohatera z negatywnego na pozytywnego, zakończyli występ słowami: „Niech nam Bóg błogosławi, każdemu z nas”. Atmosferze świąt towarzyszyły kolędy i pastorałki w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

Talenty Informatyczne


Dnia 12 grudnia 2011 już po raz jedenasty odbył się Konkurs Wiedzy Informatycznej „T@lenty Informatyczne.

W tegorocznej - XI edycji " T@lentów Informatycznych" w kategorii szkół gimnazjalnych szóste miejsce zajął nasz uczeń Szymon Mazanik.
Miejscem organizacji konkursu był Dolnośląski Park Technologiczny „t-park”, a organizatorami byli:
• Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”,
• firma heapmail Internet Solutions sp. z o.o.
• Dolnośląska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.
Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów szkół gimnazjalnych, jak i ponadgimnazjalnych. Do XI edycji konkursu zgłosiło 82 uczestników,. Uczestnicy konkursu to uczniowie szkół mieszczących się w następujących miejscowościach: Wałbrzych, Szczawno-Zdrój, Nowa Ruda, Głuszyca, Świdnica, Świebodzice, Bielawa, Czarny Bór, Kamienna Góra, Boguszów Gorce. Serdecznie gratulujemy naszemu koledze i życzymy dalszych sukcesów .

Konkurs recytatorski z języków obcych

„Daj mi właściwe słowo i odpowiedni akcent, a poruszę świat.” Słowa Josepha Conrada stanowiły motto konkursu recytatorskiego z języków obcych, który odbył się w piątek, 02 grudnia 2011 roku. Dla uczestników konkurs był nie tylko świetnym treningiem pamięci, lecz przede wszystkim okazją do zaprezentowania siebie przed publicznością, rozwijania zainteresowań literackich oraz językowych. Przed recytacją uczestnicy zapoznali odbiorców z informacjami o autorach wierszy, poetach niemieckich i angielskich. W konkursie zwyciężyli Paulina Minkiewicz z klasy II b, która recytowała utwór w języku niemieckim, oraz Patryk Wychowaniec z klasy III b - język angielski. Wyróżnienie przyznano także Dominice Sabali z klasy III b. Zwycięzcom gratulujemy!

Konkurs Piosenki Turystycznej

Dnia 24 listopada uczennice naszej szkoły wzięły udział w VI Przeglądzie Piosenki Turystycznej, który odbył się w Boguszowie –Gorcach. Zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Karolina Pfeifer, Daniela Karpowicz, Katarzyna Niedźwiecka, Karolina Wróblewska, Anna Kopytko wyśpiewał II miejsce piosenką „A to wszystko dla turystów”. Gratulujemy!

Dzień Europejski

Dnia 22 listopada uczniowie naszej szkoły zorganizowali Dzień Europejski z okazji przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej. Każda klasa wzięła udział w konkursie i miała za zadanie przygotowanie prezentacji wylosowanego wcześniej kraju. Następnie przedstawiciele klas uczestniczyli w quizie wiedzy o prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Zwycięzcą Dnia Europejskiego została klasa IB, która zamieniła swoją salę lekcyjną w prawdziwą Irlandię i zaprezentowała tradycyjny irlandzki taniec wraz z degustacją narodowych przysmaków. Wyróżnienie zdobyła klasa IA za zaprezentowanie osobistych doświadczeń związanych z Danią dotyczących wymiany językowej i klasa IIA za podejście z humorem do prezentacji. Uczniowie klasy IIA przedstawili kraj naszych bliskich sąsiadów – Czechy. Na prezentacji można było poznać osobiście prawdziwego Żwirka i Muchomorka, zobaczyć przegląd tradycyjnych czeskich bajek i dowiedzieć się o stereotypach dotyczących Czechów.

VI Przegląd Piosenki Turystycznej

Dnia 24 listopada uczennice naszej szkoły wzięły udział w VI Przeglądzie Piosenki Turystycznej, który odbył się w Boguszowie –Gorcach. Zespół wokalno-instrumentalny w składzie: Karolina Pfeifer, Daniela Karpowicz, Katarzyna Niedźwiecka, Karolina Wróblewska, Anna Kopytko wyśpiewał II miejsce piosenką „A to wszystko dla turystów”. Gratulujemy!

Konkurs Fotograficzny

W październikowej edycji Konkursu Fotograficznego „Szczawno piękne i my piękni…” organizowanego przez Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie – Zdroju uczennica klasy II a Iga Owsikowska zdobyła III miejsce i wyróżnienie. Na konkurs nadesłano około 100 prac, z których wyróżniono dziewięć fotografii. Idze gratulujemy, a wszystkim uczestnikom z naszej szkoły życzymy powodzenia w kolejnych etapach Konkursu.

Uzależnieniom mówimy stop

Uczestnicy koła dramatycznego w dniu 25 listopada 2011 roku zaprezentowali pokaz multimedialny pt: „ Uzależnieniom mówimy – stop!!!”. Prezentacja miała na celu przestrzec młodych ludzi przed konsekwencjami wpadnięcia w nałóg narkomanii i alkoholizmu. Tym razem wygraliśmy walkę, ale czy wygramy bitwę? To tylko zależy od nas! – takim mottem zakończono występ. Mamy nadzieję, że te słowa skłonią młodych ludzi do refleksji nad sensem mówienia słowa: nie!!!

Explora Park

W ramach projektu „Patrz w przyszłość – zainwestuj w siebie” uczniowie biorą udział w lekcjach ExploraPark w Wałbrzychu. Lekcje ExploraPark - to specyficzny rodzaj zajęć prowadzonych na Wystawie "Magia matematyki" dla uczniów. Zajęcia podzielone są na dwie części. W pierwszej, nauczyciel-animator przedstawia problemy, objaśnia pojęcia i przygotowuje grupę do interaktywnego uczestnictwa w odbiorze treści wystawy. W drugiej części uczniowie sami, dzięki zgromadzonym na wystawie "zabawkom", badają, dociekają, odkrywają, poszukują odpowiedzi na liczne pytania.

Halloween

W dniu 28 października obchodziliśmy Halloween. Wśród klas został ogłoszony konkurs na najlepszy wystrój sali lekcyjnej. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w wykonanie ozdób halloweenowych. Zwyciężyła klasa 3 IIIa Ponadto uczniowie występowali w konkursie na najstraszniejsze przebranie. Wśród uczniów były rozmaite stwory i czarownice. Wszyscy dobrze się bawili, a zwycięzcy to Adam Pędzich i Anna Kopytko.

Złote Żonkile

W dniu 17 października uczniowie klasy IB i IIB wzięli udział w sadzeniu cebulek żonkili przed Domem Zdrojowym w ramach akcji „Pole nadziei” organizowanej dla mieszkańców hospicjum

Festiwal Poezji i Piosenki Religijnej

Dnia 17.10.2011r odbył się "Festiwal Poezji i Piosenki Religijnej" zorganizowany przez Zespół Szkół Politechnicznych "Energetyk" Młodzież naszego gimnazjum w tym konkursie wywalczyła III miejsce piosenką - "Modlitwa o wschodzie słońca". Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy w Konkursie Powiatowym.

Życzenia - Dzień Edukacji Narodowej

Najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem jaki można dać dziecku - jest wykształcenie. W podzięce za trud włożony w Naszą edukację, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły samych radości i sukcesów życzy

Samorząd Uczniowski
oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczawnie -Zdroju

Dolnośląski Festiwal Nauki - Wrocław 2011

We wrześniu uczniowie Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju gościli na XIV Dolnośląskim Festiwalu Nauki we Wrocławiu. Rok 2011 jest rokiem Chemii, toteż tegoroczny Festiwal obfitował w różnorodne propozycje edukacyjne i przedsięwzięcia popularyzujące chemię. Uczniowie naszej szkoły brali udział w prelekcjach, ćwiczeniach laboratoryjnych i pokazach edukacyjnych. Była to okazja do rozwijania zainteresowań, uczenia się w miły i efektywny sposób.

Przyjęci w poczet gimnazjalistów

Dnia 23 września w Stadninie Ogierów w Książu odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet uczniów gimnazjum. Uczniowie zostali poddani rytuałom pasowania, a następnie złożyli ślubowanie, Uwieńczeniem dobrej zabawy była przejażdżka bryczką i ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek

Wycieczka nad jeziorko Daisy 2011

Pierwszy dzień jesieni 23 września klasa II b postanowiła uczcić wycieczką. Pod opieką p. Zofii Rogalskiej i p. Wojciecha Węcławowicza wyruszyli na pieszą wycieczkę nad jeziorko Daisy. Na miejscu rozpalili ognisko i zorganizowali różne gry i zabawy. Wycieczka udała się, wszyscy szykują się już na następną.

Akcja "Podziel się Posiłkiem" 2011

W dniach 23-24 września, uczniowie naszej szkoły wzięli aktywny udział w akcji Podziel się Posiłkiem. Żywność zbierano w sklepie "Real" w Wałbrzychu i w "Biedronka" w Szczawnie-Zdroju. Akcja będzie powtórzona w grudniu i oczywiście nasi uczniowieną chętnie wezmą w niej udział.

Sukces Gimnazjalistki!

Dnia 17 września 2011r. uczenica klasy II B Paulina Lizurek zdobyła VI miejsce w biegu na 300m przez płotki podczas Mistrzostw Makroregionu w Lekkiej Atletyce, które odbyły się we Wrocławiu. Życzymy dalszych sukcesów.

Sprzątanie świata

16 września 2011 młodzież Publicznego Gimnazjum w Szczawnie - Zdroju wzięła udział w akcji "Sprzątanie świata". Przewodnim hasłem tegorocznej akcji było "Lasy to życie - chrońmy je". W ten sposób włączono się w obchody "Międzynarodowego Roku Lasów" ogłoszonego przez ONZ. Celem akcji było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne.


Przypominamy o terminach spotkań z rodzicami:

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI ROK SZKOLNY 2012/201310.09.2012 r. (poniedziałek) - I a godz. 16:00 pozostałe klasy godz. 16:30
10.10.2012 r. (środa) godz. 16:30
08.11.2012 r. (czwartek) godz. 16:30
20.12.2012 r. (czwartek) godz. 16:30
24.01.2013 r. (czwartek) godz. 16:30
07.03.2013 r. (czwartek) godz. 16:30
11.04.2013 r. (czwartek) godz. 16:30
16.05.2013 r. (czwartek) godz. 16:30