Wtorek 15:00
Opiekun: Ewa Dziubak

Na zajęciach koła informatycznego poprzez wykorzystanie technologii informacyjnej uczniowie mają ułatwiony dostęp do rzeczywistych zasobów informacji. Wzmaga to twórczość aktywność uczniów, pomaga w ujawnianiu i rozwijaniu zainteresowań oraz kierowaniu własnym rozwojem. Wzbogaca również sposoby i umiejętności porozumiewania się. Nieograniczone możliwości komunikacyjne mogą być wykorzystane do wzmacniania u uczniów poczucia przynależności do różnych grup społecznych. Kształtowanie możliwości korzystania z technologii informacyjnej, to wyrabianie u uczniów bezpiecznego posługiwania się tą techniką. Dlatego nadrzędnym celem koła informatycznego jest przestrzeganie aspektu wychowawczego, poprzez przygotowanie uczniów do respektowania norm etycznych i prawnych, poszanowania własności osobisteji intelektualnej oraz wyrabianie postawy otwartości na świat i tolerancji.

Piątek 14:20 - I grupa
14:25 - 15:10 -, II grupa

Opiekun: Zofia Rogalska

Do głównych zadań koła matematycznego należy zaliczamy: - Poszerzenie zakresu umiejętności matematycznych uczniów poprzez realizację treści wykraczających poza zagadnienia z programu nauczania matematyki dla gimnazjum, - Pobudzenie zainteresowań uczniów matematyką, - Przyzwyczajenie do czynnego i samodzielnego uczenia się, - Pobudzenie do aktywności. Dzięki pracy metoda projektów uczniowie doskonalą umiejętności współdziałania w zespole. Przygotowują się do udziału w konkursach matematycznych.
Czujesz, że masz talent aktorski? Sprawdź swoje umiejętności na kole teatralnym.

Środa 14:30
Opiekun: Edyta Suchańska

Zajęcia teatralne poszarzają i kształtują wiedzę ucznia. W trakcie spotkań uczestnicy pracują nad doskonaleniem słowa i mowy ciała, a także nad umacnianiem wiary w siebie. Sprawdzają i rozwijają swoje umiejętności: autorskie, literackie, wokalne oraz organizacyjne. Aktywna działalność młodzieży w kole teatralnym jest atrakcyjną i skuteczną formą wypełniania zadań edukacyjnych. Tego typu zajęcia, opierając się w dużej mierze na zabawie, jednocześnie inspirują do różnorakich działań rozwijających sprawność umysłową, estetyczną, wrażliwość oraz aktywność twórczą. Zajęcia koła teatralnego to również jedna z form spędzania wolnego czasu , źródło przeżyć i wzruszeń, które zostają utrwalone w pamięci na całe życie.

Wtorek 13:30
Opiekun: Ewa Kędzierska

Koło muzyczne jest formą zajęć pozalekcyjnych pozwalającą na rozwijanie zamiłowania do śpiewu solowego i zespołowego. Uczestniczą w nim uczniowie z klas I-III, którzy swoje spontaniczne zainteresowania muzyczne pragną rozwijać uczestnicząc w tych zajęciach.
Przypominamy o terminach spotkań z rodzicami:

HARMONOGRAM ZEBRAŃ Z RODZICAMI ROK SZKOLNY 2012/2013

10.09.2012 r. (poniedziałek) - I a godz. 16:00 pozostałe klasy godz. 16:30